Kalendarz

Sens

Sens -psychoterapia, doradztwo zawodowe, grupy terapeutyczneKalendarz
Świadomość

10 września zaprosiliśmy Państwa do udziału w wrasztacie poświęconym poznaniu samego siebie.               

Wspólnie z Wyższą Szkołą Zarządzania Personelem poprowadziliśmy spotkanie dla osób zainteresowanych własnym rozwojem, poznaniem siebie oraz polepszaniem relacji interpesonalnych.

 Warsztat poświęcony rozwojowi świadomości jest zawsze wyjątkowy. Nie z powodu cudownej prezentacji. Nie z powodu wyjątkowych prowadzących (choć te według słów warsztatowiczów sprawiły się nieźle;-)))). Nie z powodu olbrzymiej wiedzy, którą można było przyswoić. Nawet nie z powodu dawki pozytywnej energii i nakręcenia, która była na sali (bo równie dużo co śmiechu było łez…).

Warsztat był wyjątkowy z kilku powodów.

Po pierwsze z powodu atmosfery. Uczestnicy w wyjątkowo szczery i otwarty sposób opowiedzieli o swoich problemach, marzeniach i oczekiwaniach. Mówili o tym co w sobie lubią, czego nie. Co im przeszkadza w codziennym życiu, co chcieli by zmienić.

Po drugie warsztat bardziej przypominał spotkanie bliskich sobie osób, które mają do siebie zaufanie, wiedzą, że to, co powiedzą pozostanie w czterech ścianach, niż oficjalne spotkanie osób, które dążą do zdobycia wiedzy, nowych umiejętności. O tym jak to wyglądało świadczy trudność z jaką warsztatowicze opuszczali salę.. A powiedz jeszcze to, a dlaczego, a kto a jak….

Po trzecie z powodu otwartości ludzi. To dlatego udało się poruszać ważne tematy, ważne sprawy. Wzajemne relacje doprowadziły do tego, że nie patrząc na to, jak mogę zostać oceniony, jak mogę wypaść w czyichś oczach – dzielę się tym co ważne. W zamian otrzymali ciepłe, mądre słowa, raczej wsparcie i zrozumienie niż puste rady.

W podsumowaniu uczestnicy zauważyli, że dostali kawałek wiedzy o sobie i swoim ciele, zaczęli inaczej myśleć o ograniczeniach, o tym dlaczego w taki, a nie inny sposób funkcjonują w społeczeństwie. A przede wszystkim co zawdzięczają swoim rodzicom – i te dobre i niestety te złe rzeczy.

Ale wydaje się, że nie to było najważniejsze.  Ważne było, że ludzie przede wszystkim znaleźli miejsce w którym mogli poczuć się naprawdę bezpiecznie. Miejsce, w którym inni mają podobne problemy, ale mają także odwagę, by o nich mówić.

Świadomość1 Świadomość 2MantorCMS Copyright © 2010-2011 Krzysztof Mantorski