INDYWIDUALNY PLAN DZIAŁANIA
IPD to tworzenie osobistej, indywidualnej wizji kariery. Zawsze kiedy masz pomysł, ale nie wiesz jak go zrealizować, kiedy nie wiesz co blokuje Cię w działaniu - zapraszamy do stworzenia IPD. Celem Indywidualnego Planu Działania jest wybór najlepszej możliwej dla uczestnika ścieżki dalszej kariery zawodowej.
Potrzeba przygotowania swojego planu działania pojawia się szczególnie w sytuacjach, kiedy:
- zadanie jest nowe,
- zaniechanie działania będzie miało negatywne konsekwencje,
- zamierzony cel wymaga wykonania wielu czynności i użycia różnych środków,
- na realizację celu mamy ograniczony czas i środki,
- w swoim doświadczeniu mamy wiele zaczętych i niezakończonych działań.
Indywidualny Plan Działania został podzielony na 5 części:
- Sprecyzowanie i dokładne określenie celu według metodologii SMART,
- Wiem kim jestem! – znam dokładnie swój osobisty potencjał i potencjał mojego otoczenia,
- Znam swoje słabe strony i słabe strony mojego otoczenia,
- Obraz idealnego zawodu i kariery,
- Omijanie przeszkód,
- Realizacja celów.
IPD polega na ustaleniu z pozostającym bez pracy szeregu działań dostosowanych do jego sytuacji osobistej i lokalnego rynku pracy. Efektem podjętych działań jest zatrudnienie osoby, podjęcie przez nią działalności gospodarczej lub innej pracy zarobkowej.
W ramach Indywidualnego Planu Działania możliwe są następujące formy wsparcia:
Indywidualne spotkania konsultacyjne z doradcą zawodowym – spotkania, podczas których zostanie przeprowadzony pogłębiony wywiad dotyczący zainteresowań, dotychczasowej ścieżki kariery i predyspozycji osobowościowych do wykonywania określonego zawodu. Efektem spotkań będzie opracowanie Indywidualnego Planu Działania (IPD) dla każdego uczestnika.
Poradnictwo aktywizacyjne – spotkania przygotowujące do aktywnego poszukiwania pracy. Pozwolą one uzupełnić wiedzę i nabyć umiejętności potrzebne do aktywnego i skutecznego poszukiwania pracy. Tematycznie spotkania dotyczyć będą: metod skutecznego poszukiwania pracy, zasad komunikacji międzyludzkiej i autoprezentacji, zasad prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej, analizy sytuacji na rynku pracy, wymogów pracodawców stawianych przed pracownikami, a także tworzenia dokumentów aplikacyjnych. Spotkania prowadzone będą przez doradców zawodowych i tererów.
Zajęcia z wizażu i kreowania własnego wizerunku –zajęcia, które pomogą przygotować się pod kątem ubioru i wyglądu zewnętrznego do rozmowy kwalifikacyjnej. Uczestnicy dowiedzą się jak odpowiednio dobrać strój i wykonać makijaż, aby wyglądać profesjonalnie i wzbudzać zaufanie przyszłego pracodawcy.
Porady psychologiczne – adresowane będą do uczestników, u których doradca zawodowy, podczas indywidualnych spotkań, zdefiniuje konieczność udzielenia fachowej porady psychologicznej lub do osób, które same zgłoszą taką potrzebę.
Czas:
Osoby po przeprowadzonej wczesniej diagnozie zawodowej - 1 - 3h
Pozostali klienci - 2 - 5h.
Koszt -Pierwsza konsultacja - 150 zł. Każda kolejna godzina - 100 - 150 zł.