Inne formy pomocy

Sens

Inne formy pomocyInne formy pomocy

Zdrowie nigdy nie ginie, ono skupia nasze doświadczenia

Terapia Czaszkowo-krzyżowa została stworzona poprzez rozwinięcie prac amerykańskiego osteopaty - dr. Williama Shuterlanda we wczesnych latach XX wieku. Shuterland odkrył nieustający ruch kości głowy oraz obecność rytmów czaszkowo-krzyżowych w całym ciele. Poprzez wnikliwe badania odkrył, że rytmy te są bezpośrednim odzwierciedleniem zdrowia, i dają nam tym samym możliwość do pracy z fizycznymi jak również z bardziej subtelnym aspektami życia. Rytm czaszkowo-krzyżowy podobnie jak tętno czy oddech jest warunkiem i oznaką życia ale jest znacznie trudniej wyczuwalny.

 Rytm ten związany jest z istnieniem systemu czaszkowo-krzyżowego. W jego skład wchodzą opony mózgowo-rdzeniowe, wszystkie kości czaszki i kręgosłupa aż do kości krzyżowej oraz płyn mózgowo-rdzeniowy. Układ ten spostrzegany jest jako hydraulicznie zamknięty system przepływu i produkcji płynu mózgowo-rdzeniowego a jakość jego pracy ma ogromny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

 Pod wpływem rozmaitych czynników - urazów, codziennego stresu, traumatycznych przeżyć dochodzi do zaburzeń i nieprawidłowego przepływu płynu, a co za tym idzie do powstawania nieprawidłowości w pracy układu nerwowego, hormonalnego, immunologicznego i innych. Pojawia się zaburzenie równowagi napięciowej w tkankach całego ciała, co z kolei narusza naturalny przepływ energii i zmusza organizm do angażowania sił zewnętrznych, aby je skompensować..

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest holistyczną metodą pracy z ciałem, bazującą na "oddechu życia", czyli nieustającym pulsowaniu płynu mózgowo-rdzeniowego w układzie czaszka - opona twarda - kość krzyżowa. Polega ona na delikatnym i subtelnym dotyku, który stwarza możliwości do tego, żeby ruch ten odzyskał swoją pierwotną siłę. Poprzez złożony układ kości, powięzi i mięśni przenosi się on na wszystkie struktury ciała.

 Istotą terapii jest założenie, że w każdym nawet najbardziej okaleczonym i obarczonym chorobami organizmie istnieją mechanizmy kompensacyjne (np. hologram zdrowia utrwalony w pulsacji Pierwotnego Oddechu Życia), które można zmobilizować.
Regulacja systemu czaszkowo - krzyżowego jest właśnie impulsem do wyzwolenia tych wewnętrznych sił organizmu dla utrzymania lub powrotu do równowagi. 

Terapia ta daje możliwość pracy z pacjentem w każdym wieku - od okresu noworodkowego a nawet płodowego aż po wiek podeszły, gdzie kontakt z chorym bywa utrudniony z uwagi na zmiany organiczne mózgu.

WSKAZANIA DO TERAPII:

Dolegliwości ze strony ciała

kręgosłupa i stawów obwodowych,

dolegliwości w obrębie czaszki - bóle głowy i migreny, bóle oczu, zatok, uszu (takŜe szumy w uszach)

nerwobóle,

obniżenie odporności

Dolegliwości emocjonalne, psychiczne

stany pourazowe, nerwice, stany lękowe, chroniczne zmęczenie,

zaburzenia snu, nastroju i przemęczenie, zaburzenia koncentracji i kłopoty z uczeniem się,

stany depresyjne po traumach fizycznych, emocjonalnych

Dzieci: nerwowość, zaburzenia ze strony układu nerwowego, pokarmowego, problemy psychiczne i

emocjonalne, bolesne ząbkowanie, kolki, profilaktyczna terapia poporodowa (odblokowanie otworów jarzmowych)

CO MOŻESZ UZYSKAĆ:

terapia wycisza emocje, wzmacnia poczucie radości i szczęścia, budzi w Tobie Twoje pierwotne marzenia i pragnienia - często ukryte i zepchnięte w podświadomość ze względu na różne doświadczenia.

Oczyszcza podświadomość w naturalny i bezpieczny sposób

Zmienia szkodliwe wzorce zarówno w ciele jak też w emocjach i psychice.

Sesje terapii czaszkowej są przyjemne, przeprowadzane bez konieczności rozbierania się, zawsze w

spokojnej i intymnej atmosferze, przy wsparciu aromaterapii.

Metoda jest uznana przez medycynę akademicką.

 

Czas trwania zabiegu: około 1h-2 h

Cena : 120 zł za 1 h (160 zł za 1,5 h, 200 zł za 2 h)

Dla uzyskania głębszych efektów i utrwalenia zmian wymagana jest seria minimum 5 zabiegów.

Przy wykupieniu pakietu 10 zabiegów, 11 zabieg jest darmowy.MantorCMS Copyright © 2010-2011 Krzysztof Mantorski